Аржентина постигна историческа победа на Маракана

Видян 3440 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Аржентина победи с 1:0 Бразилия като гост в голямото дерби на квалификациите в Южна Америка за световното първенство през 2026. Николас Отаменди вкара единствения гол в мача на Маракана. Бразилия загуби квалификационен мач като домакин за първи път в историята. Поражението е и трето поредно за селесао в тези квалификации след двете загубени гостувания на Уругвай и Колумбия.

Двубоят започна със закъснение заради сблъсъци между фенове, а впоследствие и между аржентински привърженици и местната полиция.
На терена двата отбора изиграха нервен мач с 22 нарушения и с чести спорове със съдията и от двете страни. Бразилия имаше повече положения, а Габриел Мартинели беше близо до гол в края на първото полувреме, но Кристиан Ромеро изчисти. След почивката домакините продължиха да натискат, но Аржентина стигна до гол след удар с глава на защитника Николас Отаменди. Това беше единственият точен удар за Аржентина в мача, но беше достатъчен за победата.

"Истината е, че тази група продължава да постига исторически неща. Очевидно началото беше лошо, защото видяхме как бият хора. В такъв момент си мислиш за семейството, за хората, които са там и не знаят какво става, а мачът минава на заден план. След това да спечелим тук е една от най-важните победи, които този отбор е постигал", каза Лионел Меси.

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.