19.09.2024 10:59

Видян 587 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Младият български вратар Александър Андреев направи успешен дебют в Младежката лига на УЕФА, както е новото име на Младежката Шампионска лига. Роденият през 2006- година вратар премина в Жирона през това лято от Септември (София) и веднага се утвърди в новия си отбор.

19-годишните таланти на Жирона започнаха първото си участие в престижното състезание с победа с 2:0 над Пари Сен Жермен като гост. Българският вратар пази пълни 90 минути и нямаше много работа, като към него бяха отправени три опасни удара, а освен отва трябваше няколко пъти и да се намесва при центрирания от фланговете.

Попаденията за испанския тим реализираха колумбиецът Хуан Аранго в 11-ата минута след пас на Енрик Гарсия и гол на самия Гарсия в 76-ата. Второто попадение беше реализирано с 10 души, тъй като в 65-ата минута Гийем Бадия от гостуващия отбор видя червения картон и напусна преждевременно терена.

Следващата среща на Жирона в младежката Лига на УЕФА е на 2-и октомври като домакин на Фейенорд (Нидерландия).

Младежката Лига на УЕФА се провежда в два потока. В първия играят талантите на клубовете, чиито мъжки отбори са в груповата фаза. 19-годишните следват програмата на професионалнистите и играят няколко часа по-рано.

Във втория поток участват националните първенци в същата възраст на всичките 52 европейски страни. Там отборите играят на отстраняване при разменено гостуване. Когато в двата потока останат по осем отбора, УЕФА ги събира в един жребий и разпределя двойки за осминафиналите.

Източник: БНР

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.