Светла Згурова от НСА  показа за пореден път класа и грабна златото при жените и девойките до 21 г. Среброто спечели  Димана Стефанова от Хебър, Пазарджик, а бронзът - Кристина Денина от Олимпиец, Пазарджик

много слаба слаба добра много добра страхотна

Тодор Михалев е новият шампион на България за мъже по модерен петобой. Възпитаник на НСА за пореден път доказа класата си и по безспорен начин спечели титлата на Държавното първенство в София и Открит шампионат. През март т. г. Михалев  зае осмо място във финал Б на международния турнир в Будапеща, Унгария.

На държавния шампионат сребърния и бронзовия медал при мъжете спечелиха Радослав Стойчев от Черно море и Емил Грозданов от Шампион 2.

През уикенда на Спортен комплекс "Академик", 4-ти км, се събраха най-добрите петобойци на Държавно първенство за младежи и девойки до 21 г. и мъже и жени.

За първи път на шампионата бе осигурен награден фонд, който си поделиха медалистите при мъжете, жените и младежите.

Световната и Европейска шампионка от 2019 г. Светла Згурова от НСА  показа за пореден път класа и грабна златото при жените и девойките до 21 г. Среброто спечели  Димана Стефанова от Хебър, Пазарджик, а бронзът - Кристина Денина от Олимпиец, Пазарджик.

В призовата тройка при младежите до 21 г. се класираха :

Златият медал и шампионската титла спечели Радослав Стойчев от Черно море, които през март т. г. спечели Европейската купа по фехтовка до 23 г. в Загреб , Хърватска. Среброто завоюва Емил Грозданов, 7-и от ЕП и 11-и на СП през 2021 г., от Шампион 2 , Пазарджик. Бронзът бе за Любомир Германов от Олимпиец, Пазарджик.

При отборната надпревара имаше тотална доминация на отборите на НСА, които станаха шампиони на девойки до 21 години, жени и мъже, а на младежи до 21 години първи е отборът на Шампион 2.

Домакин и организатор на Държавното първенство бе клуб  "Модерен Петобой-НСА", а специален гост на шамипонатът на СК "Академик" бе Андрей Кузманов, министър на ММС в служебния кабинет и експредседател на Европейската Конфедерация по Модерен петобой и дългогодишен председател на родната федерация. В Открития шампионат на България участваха и отбори от Гърция, а заради международната обстановка в София не пристигнаха и другите чужденци, заявили участие.

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

2025 Mini Cooper кабриолет допълва обновената гама

Кабриолетът Mini Cooper 2025 направи своя ...

към тв програма тв програма

бтв Синема 20 октомври 21:00ч.

Маската 1994 г. ‧ Комедия/Екшън ‧ 1 ч 41 мин

Режисьор: Чък Ръсел
В ролите: Джим Кери Стенли Ипкис Камерън Диас Тина Карлайл Питър Грийн Дориън Тайръл

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!